نینجاگرام
برترین بازیهای داستانی بخش اولReviewed by رضا on Sep 14Rating:

برترین بازیهای داستانی بخش اول

برترین بازیهای داستانی

در سال جاری، ما با عناوین متفاوتی رو به رو شدیم. مبارزه با زامبی ها را تجربه کردیم و بر فراز آسمان ها پرواز کردیم. تحت عنوان یک دزد دریایی راهی دریای کارائیب شدیم و یک Assassin’s Creed متفاوت را تجربه کردیم. همین تنوع داستانی باعث شد تا من تصمیم بگیرم برترین بازی ها رو از لحاظ داستانی را انتخاب کرده و طی مقاله ای کوتاه بنویسم.

لازم به ذکر است که ممکن است در این مقاله داستان بازی های اسپویل شود. اگر بازی ای از این لیست را تجربه نکرده اید و قصد تجربه اش را دارید بهتر است قسمت مربوطه به بازی را مطالعه نکنید.

برترین بازیهای داستانی بخش اول

بازی Brothers A Tale Of Two Sons

بازی Brothers-A-Tale-Of-Two-Sons

نکته چشمگیری که در مورد این بازی وجود دارد این است که در این بازی که داستان دو برادر بی نام و نشان که فقط با لفظ دو برادر “بزرگ تر” و “کوچک تر” از آن ها یاد می شود در طول بازی صحبت نمی کنند و داستان خارق العاده بازی بدون دیالوگ روایت می شود که به نوبه خود فوق العاده است. در طول داستان دو برادر که مادر خود را از دست داده اند راهی سرزمینی ناشناخته می شوند که تا برای پدرشان که به بیماری مرموزی دچار شده است دارو تهیه کنند. در این سرزمین ناشناخته موجودات و غول هایی عظیم الجثه وجود دارند که به دو برادر کمک می کنند و موجوداتی هستند که مانع از رسیدن دو برادر که تسلیم سرنوشت شده اند، به هدفشان می شوند. برای پیدا کردن داروی مورد نیاز پدر، دو برادر باید بهای سنگینی را پرداخت کنند. اگر می خواهید از داستان فوق العاده بازی بیشتر بفهمید، حتی برای اولین بار آن را تجربه کنید.

 

بازی The Last Of Us

بازی The-Last-Of-Us

در حالی که در گذشته طاعون، جان انسان ها را می گرفت، در زمان حاضر ویروس های قارچی، عامل اصلی مرگ انسان ها شده است. اما کور سوی امیدی برای نجات از این ترس و هراس هست! دختری که نسبت به این ویروس ایمن و مصون است، تبدیل به امید همه می شود. دخترک که ۱۴ ساله است Ellie نام دارد. یک سازمان تحقیقاتی از این ویژگی الی با خبر می شود و تصمیم می گیرد از وی برای نجات مردم استفاده کند. در این راه مردی کهJoel نام دارد و سابقا یک خلافکار بوده است تصمیم میگیرد از الی تا رسیدن به مقصد محافظت کند. در این راه رابطه ای عاطفی بین این مرد و دخترک شکل می گیرد. مرد که Ellie را مانند دخترش دوست دارد، تصمیم میگیرد که دخترک را سالم به مرکز برساند و در این راه دینش را به پدر الی که سابقا دوستش بود ادا کند. اما برای نجات مردم، Joel باید بهای سنگینی بپردازد. بهایی که خیلی گران است…رابطه عاطفی نیرومندی که در این بازی وجود دارد حس تجربه یک بازی احساسی و دراماتیک را به خوبی به فرد بازی کننده القا می کند. به طوری که کمتر کسی می تواند نسبت به این بازی بی علاقه باشد!

 

بازی Far Cry 3: Blood Dragon

بازی Far-Cry-3-Blood-Dragon

به نظر من Blood Dragon دارای یکی از بهترین داستان های امسال است. داستان بازی تلخ و عاطفی نیست اما حس طنز فوق العاده بازی در کنار احساس شرمساری از ایجاد یک فاجعه، باعث شده است که تم داستان بازی نسبت به سایرین خاص تر باشد.روایت داستان بازی در سال ۲۰۰۷ است. در هنگامی که وضعی وخیم تر از جنگ جهانی پیش می آید. روسیه و آمریکا مانند دوران جنگ سرد به هم اعلان جنگ می دهند و در این بین فردی تحت عنوان” Rex” برای نجات دنیا از یک فاجعه اتمی، راهی جزیره ای ناشناخته می شود و در آنجا نیز متوجه می شود که فردی روان پریش تصمیم گرفته است جهان را به عصر حجر و دوران ما قبل تاریخ بازگرداند و این جزیره دور افتاده بهترین مکان برای عملی کردن نقشه اش می باشد.در طول بازی هرگز خسته نخواهید شد زیرا در میان پرده ها و کات سینس های بازی آنقدر خواهید خندید که عملا بازی تبدیل به یکی از بهترین عناوین داستانی موجود در آرشیوتان می شود. زیرا علاوه بر داستانی خوب، این تم خنده دار نیز به بازی کمک شایان توجهی می کند.

 

بازی Gone Home

بازی Gone-Home

در چند سال اخیر بازی های قدرتمندی منتشر شده اند که بیشتر متکی به داستان خود بوده و تمرکز خود را بر روی این بخش گذاشته اند. نام های بزرگی نظیر Heavy Rain و The Walking Dead که در سطح جامعه نیز بسیار محبوب واقع شدند. اخیرا هم بازی های مستقلی نظیر “Device 6” و “Stanley Parable” تمرکز خود را کاملا بر روی گیم پلی گذاشتند و سعی داشتند با داستانی فوق العاده، ناتوانی خود در ارائه یک گیم پلی نامحدود را پوشش دهند. یکی دیگر از این عناوین که تا حد زیادی مثل دو بازی نام برده شده عنوان Gone Home است که روایتگر زنی به نام Kaitlin است. وی پس از چندین سال طولانی از خارج کشور به خانه باز میگردد و متوجه می شود که خانه کاملا خالی از سکنه است. در یک شب طوفانی وی به دنبال کشف حقایق می گردد که چرا خانه خالی است و چه اتفاقی برای خانواده افتاده است. آیا نزاعی بین آن ها رخ داده است یا خیر؟ پاسخ همه ی این سوال ها را در طول داستان بازی خواهید فهمید و با معماها و پازل های متفاوتی رو به رو می شوید. بازی برای مدت کوتاهی شما را از طریق تعامل با محیط اطراف سرگرم می کند، به طوری که تجربه فوق العاده ای را در همین مدت کوتاه برای شما به ارمغان می آورد.

 

بازی Bioshock Infinite

بازی Bioshock-Infinite

شاید بسیاری از مخاطبان انتظار این را داشتند که Bioshock Infinite در این لیست قرار بگیرد و طبیعتا همین طور است. بازی با وجود این که یک عنوان شوتر اول شخص است اما یکی از بهترین داستان های موجود در صنعت گیم را به نمایش می گذارد. مثل همیشه بایوشاک پیچیده است و سعی دارد با روایت های اکشن و معنوی، گیم پلی را پیش ببرد. در Bioshock Infinite نیز مانند نسخه های قبلی نا امید نخواهید شد. این بار با شخصی به نام “Booker” همراه می شوید به شهر آسمانی کلمبیا سفر خواهید کرد تا زنی به نام الیزابت را شر فردی (مذهبی) به نام Comstock نجات دهید. یکی از پیچیده ترین داستان های تاریخ را در این بازی خواهید دید. در مورد جهان های موازی بیشتر خواهید شنید و در نهایت با کلی سوال و فرضیه بازی را به پایان خواهید رساند.

 

پیوندک مطلب : https://downloadbazi.com/?p=1264

توضیحات

اگر در مورد این مطلب سوال و یا مشکلی دارید کارشناسان ما در هميار رايانه به صورت 24 ساعته پاسخگوی شما هستند تماس از طریق خط ثابت با شماره : 9099071728

تصاویر

  • بازی Bioshock-Infinite
  • بازی Brothers-A-Tale-Of-Two-Sons
  • بازی Far-Cry-3-Blood-Dragon
  • بازی Gone-Home
  • بازی The-Last-Of-Us
دیدگاه ها

دیدگاه شما

طراحی ، سئو و بهینه سازی این سایت توسط میهن وبمستر انجام گردیده است | دانلود بازی بر روی سرور های قدرتمند های هاست پشتیبانی میشود