نینجاگرام
بررسی برترین شخصیت های بازی Mortal KombatReviewed by رضا on Sep 4Rating:

بررسی برترین شخصیت های بازی Mortal Kombat

بررسی برترین شخصیت های بازی Mortal Kombat

مبارزه از دوره ی نخستین انسان ها تا زمان حال وجود داشته و در برخی از جوامع و فرهنگ ها عدالت بر اساس مبارزه، رایج و مرسوم بوده است؛ در این گونه مبارزات حق با طرف پیروز است و طرف بازنده هیچ گونه حقی نخواهد داشت. مورخان جنگ های بسیاری را ثبت کرده اند که سرنوشت این جنگ ها بر اساس مبارزه های تن به تن رقم خورده است. سرزمین های خیالی سری بازی های مورتال نیز از این قاعده مستثنا نیستند و سرنوشت آن ها نیز بر اساس همین قانون تعیین می‌شود؛ بطوری که اگر مبارزان یک قلمرو موفق به شکست دادن مبارزان قلمرو دیگر شوند، تمام سرزمین و قلمرو حریف را مال خود می‌کنند. پس می‌توان اینطور نتیجه گرفت که مبارزان یک سرزمین، مهمترین اشخاص آن سرزمین محسوب می‌شوند؛ چرا که سرنوشت کل قلمرو و میلیون ها نفر به دست آن ها رقم خواهد خورد.سری بازی های مورتال کامبت مبارزان متعدد و متفاوتی را به خود دیده است؛ این مبارزان همگی برای هدف مخصوص به خود و قلمرو مبارزه می‌کنند و از هیچ حریفی باک ندارند. در اینجا به بررسی جمعی از برترین و بهترین مبارزان تمام قلمرو ها می‌پردازیم تا بیشتر با خصوصیات شخصیتی و انفرادی آن ها آشنا شوید.

بررسی برترین شخصیت های بازی Mortal Kombat

بررسی برترین شخصیت های بازی Mortal Kombat

هانزو هاساشی (Hanzo Hasashi) ملقب به عقرب (scorpion) از بهترین و برترین شینوبی های قبیله ی شیرای ریو ( shirai ryu)؛ او در زمان کودکی علارغم مخالفت های شدید پدرش به گروه شیرای ریو پیوست. هانزو که از اعضای برجسته ی گروه بود در سن ۳۲ سالگی هنگامی که از سوی کوآن چی (Quan Chi) ماموریت یافت تا نقشه ی عناصر و ارواح را از معبد شاؤولین بدزدد توسط نینجای معروف ساب-زیرو (sub-zero)، به طرز وحشیانه ای کشته شد؛ متعاقب این اتفاق قبیله ی اسکورپین توسط کوآن چی قتل عام شد و روح اسکورپین در قلمرو زیرین زندانی شد. اسکورپین بار دیگر در قلمرو زیرین به‌عنوان شبح متولد شد؛ او که تمام احساسات انسانی خود را از دست داده بود، کار های وحشتناکی را علیه نیرو های روشایی سازماندهی کرد.اسکورپین مبارزی سریع و خشن است که از سبک هایی همچون Styles Hapkido، Moi Fah و Pi Gua استفاده می کند که همگی آن ها ازسبک های ابداع شده در شرق آسیا است. از بارزترین نقاط قوت اسکورپین در مبارزه، استفاده از سلاح های مرگبار است؛ او با سرعت و تبحر خاصی از شمشیر و سایر سلاح های نینجا ها استفاده می‌کند که موجب رعب و وحشت دشمنان خود می‌شود.

بررسی برترین شخصیت های بازی Mortal Kombat

بررسی برترین شخصیت های بازی Mortal Kombat

دانلود بازی

توماس ورباد (Thomas Vrbad) ملقب به اسموک (Smoke) او به‌دلیل مهارت های خارق العاده اش به گروه لین کوئی (Lin Kuei) پیوست تا شاید بتواند به گذشته و سرمنشا خود را پیدا کند چرا که او از گذشته خویش هیچ اطلاعی نداشت و ساب-زیرو است که برای او مانند یک برادر و یک حامی است. اسموک که اصالتی پاراگوئه ای دارد، در مبارزات از سبک های Mi Tzu، Judo بهره می برد که این سبک ها سرعت و انعطاف پذیری خاصی برای اسموک به ارمغان آورده اند.اسموک در مبارزات از ضربات سهمگین و سریع خود به وفور استفاده می‌کند؛ او که یکی از محبوب ترین شخصیت ها در سری بازی های مبارزات مرگبار است از کمبو های فراوان و مرگبار و توانایی های فرا انسانی خود به خوبی استفاده می‌کند؛ او قادر است حلقه هایی از دود به منظور کاهش دید دشمنان و صدمه زدن به آنان تولید و یا حتی از قدرت های جادویی خود، به بهترین شکل ممکن استفاده کند. از نقطه ضعف های اسموک در مبارزه می‌توان به قابلیت دفاعی ضعیف در برابر برخی از ضد حملات اشاره کرد؛ اما به دلیل قدرت بسیار بالای او در مبارزه این نقطه ضعف قابل چشم پوشی است و می‌توان آن را نادیده گرفت.

بررسی برترین شخصیت های بازی Mortal Kombat

دانلود بازی

کوآی لیانگ (Kuai Liang) ملقب به ساب-زیرو (Sub-Zero) از نژاد Cryomancer (نژادی مربوط به دنیای خارج که توانایی های خارق العاده ای از جمله کنترل یخ را دارند.) در شمال چین چشم به جهان گشود. او از کودکی به گروه لین کوئی (Lin Kuei) پیوست و برادر کوچکتر Noob Saibot یا همان بی-هان (Bi-han) می باشد. در ابتدا لقب ساب-زیرو ازآن بی-هان بود اما پس از مرگ او به‌دست اسکورپین این لقب به برادر کوچکتر رسید و لقب کوآی لیانگ که تا پیش از این توندرا (Tundra) بود از او پس گرفته شد.
کوآی لیانگ از پدری Cryomancer و مادری زمینی متولد شده است؛ او همانند برادرش بسیار خشک، بی روح و بسیار غیر صمیمی است که به کار های مخفیانه و کم سر و صدا علاقه ی خاصی دارد؛ کوآی لیانگ علارغم اینکه برادرش به دست اسکورپین کشته شده بود، همواره از علاقه ی خود برای اتحاد با اسکورپین سخن گفته است و او اعتقاد دارد که اتحاد آتش و یخ، می‌تواند هر قدرتی و حکومتی را زمین‌گیر کند. ساب-زیرو ابتدا در خدمت نیرو های تاریکی بود اما بعد ها حس جوانمردی و انسانیت در او زنده شد؛ او بعد ها بر علیه شائوکان (Shao Kahn) قیام کرد و از بهترین محافظان قلمرو زمین شد.
ساب-زیرو در مبارزات از سرعت چندان خوبی برخوردار نیست؛ اما قدرت حملات او می‌تواند این ضعف را به‌طور کامل پوشش دهد. ساب-زیرو علاوه بر این از حملات غیر قابل دفاع متعدد و توانایی های فرا طبیعی بهره می‌برد که او را به یک جنگجوی تراز اول در تمام قلمرو ها تبدیل کرده است.

بررسی برترین شخصیت های بازی Mortal Kombat

دانلود بازی

بی-هان (Bi-Han) ملقب به نوب سایبات (Noob Saibot) از سرکرده های گروه لین کوئی، یکبار در قلمرو زمین به‌عنوان انسان و بار دیگر در قلمرو زیرین به‌عنوان شبح متولد شد. نام او برگرفته از الحاق معکوس دو خالق سری بازی های مبارزات مرگبار یعنی ED Boon و John Tobias است. او ذاتا فردی خشن، خشک و بی روح است که تعصب خاصی بر روی گروه لین کوئی دارد؛ شخصیت تاریکی که نوب سایبات از او در مبارزات استفاده می‌کند همان شخصیت ذاتی بی-هان در زمان حیات به‌عنوان انسان است. روح او هنگامی که به‌دست اسکورپین کشته شد، به طبقه ی پنجم قلمرو زیرین سقوط کرد و در آن جا بود که روح خبیث او آزاد گشت و تمام خصلت های انسانی از او سلب شد. نوب سایبات در خدمت برخی از حاکمان از جمله شینوک (Shinnok) و شائوکان بود اما او آرزو داشت که روزی بر قلمرو زیرین حکومت کند.
نوب سایبات از تنوع و دامنه ی حرکتی بالایی برخوردار است و همواره در بین مبارزان از جذاب ترین فنون رزمی استفاده می‌کند؛ به علاوه استفاده از نوب سایبات در مبارزه بسیار راحت تر از برخی از شخصیت های دیگر است. نوب سایبات سرعتی خارق العاده، انعطاف باورنکردنی و قدرتی غیر قابل باور دارد که در کنار ایکس-ری سهمگین می‌تواند از او بزرگترین جنگجوی قلمروی زیرین را بسازد.

بررسی برترین شخصیت های بازی Mortal Kombat

بررسی برترین شخصیت های بازی Mortal Kombat

دانلود بازی

Raiden موجودی جاودانه و بی پایان که نژادی ملکوتی دارد؛ او خدای رعد و محافظ زمین است که پس از دومین حمله ی شینوک به زمین به مقام خدای ارشد برگزیده شد. Raiden توانایی های خارق العاده نظیر پرواز، کنترل رعد و برق و الکتریسیته و حتی طی الارض را دارد که این توانایی ها سبب شده او به‌عنوان یکی از بهترین مبارزان در تمامی قلمرو ها برگزیده شود. او هنگامی که قلمرو زمین به تازگی تشکیل شده بود و قلمرویی نوپا محسوب می‌شد، محافظ و پشتبان قلمرو زمین بود و از ان در برابر حملات و دسیسه های شینوک محافظت می‌کرد. Raiden نشان Amulet(نشان خدایی) را از شینوک که خدایی شیطانی بود گرفت و او را به قلمرو زیرین تبعید و نشانش را در معبد سری عناصر در کوهستانی در نپال مخفی کرد؛ Raiden چهار محافظ نیز برای حفاظت از نشان انتخاب کرد تا این نشان با ارزش را از گزند اهریمنان دور نگه دارد.
Raiden در مبارزه نیز از حرکات سهمگین و مبتنی بر قدرت الکترسیته بهره می‌برد؛ او از سبک های رزمی متعددی چون Nan quan، Jujutsu، Tae Kwon Do و Judo در مبارزات استفاده می‌کند. Raiden از نقاط ضعف متعددی نیز برخوردار است که در صورت عدم دقت کافی می‌تواند باعث مرگ او شود؛ از جمله ضعف های بسیار بارز و مشهود Raiden می‌توان به فیزیک سنگین او اشاره کرد که در گاهی اوقات تحملش بسیار سخت می‌شود. Raiden از ایکس-ری بسیار جذاب و قدرتمندی برخوردار است که می‌تواند هر حریفی را به زانو دربیاورد.

بررسی برترین شخصیت های بازی Mortal Kombat

دانلود بازی

لوکنگ (Liu Kang) در چین چشم به جهان گشود؛ او که ساکن زمین است به‌دلیل پیروزی های بزرگ و متعدد از محبوب ترین مبارزان قلمرو محسوب می‌شود. لوکنگ همواره از بزرگترین خطرات برای دشمنان قلمرو زمین محسوب می‌شود چرا که هیچگاه از گزند و توطئه ی دشمنان در امان نبوده است. او شباهت بسیار زیادی به قهرمان ورزش های رزمی، بروسلی دارد و لباس های او در قسمت های اول بازی مبارزات مرگبار شباهت زیادی به لباس های قهرمان فقید ورزش های رزمی داشت. لو کنگ از اعضای انجمن نیلوفر سفید بود که در اولین قسمت مبارزات مرگبار، به‌صورت یک شخصیتی بدون خشونت به نمایش درآمده بود به طوری که هیچگاه حریف خود را نمی‌کشت؛ اما در قسمت های بعدی خشونت نیز به ویژگی های او اضافه شد.
لوکنگ در مبارزات از قدرت بسیار بالایی برخوردار است؛ تنوع حرکات او بسیار بالا است و این موجب سردرگمی و شکست حریف می‌شود. او از سبک های اغلب چینی مانند: Jun Fan، Pao Chui، Jeet Kune Do، Choy Lay Fut و Monkey پیروی می‌کرد که به‌دلیل تعدد سبک ها او از گزینه های بسیار بالاتری برای مبارزه نیز برخوردار است.

بررسی برترین شخصیت های بازی Mortal Kombat

بررسی برترین شخصیت های بازی Mortal Kombat

دانلود بازی

سایرکس (Cyrax) متولد آفریقای جنوبی و ساکن قلمرو زمین است که برای اولین بار در سومین قسمت بازی مبارزات مرگبار ظاهر شد. سایرکس یکی از بهترین نینجا های گروه لین کوئی بود که با نظر رئیس گروه و به منظور از بین بردن هرگونه احساس و وجدان و همچنین بهبود عملکرد، تبدیل به ربات شد. به او ماموریت داده شده بود تا به‌همراه سایر ربات های گروه (Smoke, sector) عضو فراری گروه، ساب-زیرو را که از تبدیل شدن به ربات امتناع کرده بود، دستگیر کنند و به گروه بازگردانند. در طی حمله ی شائوکان به زمین، سایرکس نتوانست ساب-زیرو را شکست دهد و او را دستگیر کند؛او از ساب-زیرو شکست خورد و بار دیگر توسط ساب-زیرو برنامه ریزی شد و هدف جدید او مبارزه بر علیه شائوکان بود که علارغم تلاش های زیادی که انجام داد باز هم نتوانست وظیفه ی خویش را به‌درستی انجام دهد؛ او پس از این اتفاق کاملا گیج و سرگردان و درمانده و مدتی نیز در صحرای Jade’s Desert به‌صورت غیرفعال رها شده بود.
سایرکس با وجود ناکامی های متعدد در بخش داستانی، همواره از خطرناک ترین مبارزان شناخته می‌شود؛ فن های متعدد و سهمگین، سرعت عمل بسیار بالا و زیبایی حرکات از جمله ویژگی های سایرکس در مبارزه است. او از سبک هایی چون Ninjitsu و Sambo استفاده می‌کند که تاثیر به سزایی در نحوه ی مبارزه ی او گذاشته است.

بررسی برترین شخصیت های بازی Mortal Kombat

دانلود بازی

کابال (kabal) از آن دست شخصیت هایی است که از جذابیت و کاریزمای خاصی برخوردار است؛ او در ابتدا قرار بود با نام Sandman در نسخه ی سوم حضور پیدا کند که بعد ها به کابال تغییر نام داده شد. از ویژگی های ظاهری کابال می‌توان به لباس و تجهیزات متعدد او نظیر شمشیرقلاب (hookswords)، ماسک و دستگاه تنفس مصنوعی اشاره کرد. او در گذشته از اعضای وفادار گروه اژدهای سیاه بود و پس از مدتی نیز به ریاست گروه منسوب شد؛ اما او بعد ها از زندگی پلید خود دست کشید و تصمیم گرفت در کنار استرایکر (Stryker) برای قلمرو زمین مبارزه کند که درحین حمله ی شائوکان به زمین، توسط کینتارو (Kintaro) به شدت مجروح شد و تقریبا تمام نیم تنه ی بالایی او در آتش سوخت. کابال که در حال مرگ بود توسط اعضای گروه اژدهای سیاه ربوده شد و اعضای گروه برای نجات کابال و احیای تنفسی کابال، او را نزد کینو (Kano) رهبر وقت گروه بردند و کینو با ساخت دستگاه تنفسی مصنوعی، زندگی دوباره ای به کابال بخشید.
کابال در مبارزه از سرعت بسیار بالایی برخوردار است؛ او در مبارزه از سلاحی مرگباری به نام شمشیرقلاب (hookswords) استفاده می‌کند که از خطرناک ترین سلاح های مورد استفاده در مبارزات مرگبار است. سبک های مورد استفاده ی کابال Sun Bin و Goju Ryu است که ریشه ای باستانی دارند و یادگیری سبک های ذکر شده، چندان کار آسانی نیست و مهارت و پشتکار بالایی می‌طلبد.

بررسی برترین شخصیت های بازی Mortal Kombat

بررسی برترین شخصیت های بازی Mortal Kombat

دانلود بازی

کیتانا (Kitana) حدود ۱۰۰۰۰ سال پیش در قلمرو Edenia متولد شد. پس از حمله ی شائوکان به قلمرو Edenia و قتل شاه جراد (Jerood)، شائوکان او را به‌عنوان دختر پذیرفت و کیتانا به‌همراه دوست صمیمی اش جید (Jade) و خواهر شیطانی اش میلینا (mileena) به‌عنوان گارد شخصی شائوکان برگزیده شدند. کیتانا توسط شائوکان بزرگ شده بود و او را پدر واقعی خود می‌دانست تا اینکه حقیقت توسط ژنرال رین (Rain)، فرمانده ی ارتش Edenia برای او برملا شد؛ کیتانا وفاداری خود را به‌صورت ظاهری حفظ کرد و منتظر زمان مناسب برای انتقام گرفتن از شائوکان بود. هنگامی که شائوکان با نقشه ی شومی که در سر داشتند جنگجویان زمین را برای مبارزه به دنیای خارج فراخواندند، کیتانا برای کمک به زمینی ها وارد مسابقات شد و در همین هنگام رابطه ای عاشقانه نیز با لوکنگ برقرار کرد. میلینا از تصمیم خواهرش با خبر شد و تصمیم گرفت تا کیتانا را نابود کند چراکه به اعتقاد او، کیتانا یک خائنن بود؛ اما در این مبارزه این کیتانا بود که پیروز شد و میلینا را به اعماق تاریک جهنم فرستاد. پس از این واقعه مخالفت کیتانا با شائوکان علنی شد؛ کیتانا به خاطر کاری که خیانت تلقی می‌شد زندانی و به مرگ محکوم شد. او بعد ها توانست با کمک خواهرش جید (Jade) از زندان فرار کند و با تلاش های فراوان و کمک های لوکنگ، قلمرو Edenia را از شائوکان بازپس گیرد.
سبک های مورد استفاده ی کیتانا در مبارزات Eagle Claw، Ba Gua است که هر دو مربوط به چین باستان هستند و در آن ها از فنون بسیار قدیمی اما کارآمد استفاده می‌شود. سلاح های مورد استفاده ی کیتانا در مبارزات نیز در نوع خودش بسیار جالب و جذاب است؛ سلاح هایی که او استفاده می‌کند به درستی برای جنس مونث طراحی شده اند و از زیبایی خاصی نیز برخوردارند. سرعت، دقت و دامنه ی حرکات بالا از جمله ویژگی های بارز کیتانا است که می‌تواند هر حریفی را به زانو در بیاورد.

بررسی برترین شخصیت های بازی Mortal Kombat

دانلود بازی

جان کارلتون (John Carlton) ملقب به جانی کیج (Johnny Cage) به‌عنوان سوپر استار و ستاره ی فیلم های هالیوودی شناخته می‌شود که به منظور اثبات هنرهای رزمی خودش به منتقدان، فیلمسازان و تماشاگران وارد مسابقات مرگبار شد؛ چرا که منتقدان اعتقاد داشتند که او یه رزمی کار واقعی نیست و از تکنیک های گول زننده ی دوربین استفاده می‌کند. جانی کیج بعد ها به نیروی محافظ قلمرو زمین پیوست و در زمره ی قهرمانان زمین قرار گرفت. بزرگترین استاد های زمین جانی را تعلیم داده بودند؛ او همواره توسط منتقدان به‌دلیل استفاده از جلوه های ویژه مورد تمسخر قرار می‌گرفت؛ اما این حرکات قدرت های ماورای طبیعی بودند که بر همه پوشیده بود.
جانی در مبارزات از سرعت و قدرت خاصی برخوردار است که نشات گرفته از سبک هایی چون Jeet Kune Do، Karate، Shorin Ryu است. جانی از انعطاف پذیری خاصی برخوردار است که این انعطاف پذیری خاص در کنار سرعت خارق العاده و قدرت ماورای طبیعی او را به محافظ ارزشمند و درستکار زمین تبدیل کرده است.

بررسی برترین شخصیت های بازی Mortal Kombat

دانلود بازی

نتیجه نهایی:

سرعت اسکورپین، هوش اسموک، قدرت ساب-زیرو، بی رحمی نوب سایبات، قدرت های ماورای طبیعی Raiden، افتخارات لوکنگ، تنوع فن های سایرکس، سرنوشت کابال، ظرافت کیتانا و جذابیت و انعطاف پذیری جانی کیج از دلایل قرار گرفتن این مبارزان در بین ده مبارز برتر است. این در حالی است که مبارزان دیگری نظیر: شنگ سونگ (Shang tsung)، رین (Rain)، جید (Jade)، جکس (Jax) و کوآن چی (Quan chi) توانایی قرار گرفتن در لیست را دارند؛ اما با توجه به محدودیت در انتخاب اشخاص، سعی بر این شد تا لایق ترین مبارزان قلمرو ها به لیست ده نفر نهایی راه یابند. حال که از گذشته و خصوصیات رفتاری و شخصیتی مبارزان اطلاعات محدودی بدست آورده اید،

نظر خود را در مورد بهترین شخصیت سری بازی های مبارزات مرگبار با ما در میان بگذارید؟

پیوندک مطلب : https://downloadbazi.com/?p=846

توضیحات

اگر در مورد این مطلب سوال و یا مشکلی دارید کارشناسان ما در هميار رايانه به صورت 24 ساعته پاسخگوی شما هستند تماس از طریق خط ثابت با شماره : 9099071728

تصاویر

  • بررسی برترین شخصیت های بازی Mortal Kombat
دیدگاه ها
  1. رضا گفت:

    بسیار جالب بود

دیدگاه شما

طراحی ، سئو و بهینه سازی این سایت توسط میهن وبمستر انجام گردیده است | دانلود بازی بر روی سرور های قدرتمند های هاست پشتیبانی میشود