نینجاگرام
بررسی بهترین بازی های MOBAReviewed by رضا on Sep 19Rating:

بررسی بهترین بازی های MOBA

بررسی بهترین بازی های MOBA

کدوم بازی بهتره ؟
League of Legends یا  Dota 2 یا Smite یا Heroes of the Storm

با طیف گسترده ی بازی کنان و بازی های MOBA که توسط سازندگان مختلف ساخته شده اند، دشوار است که کدامیک از عناوین را برای تجربه و لذت بردن انتخاب کنیم. اگر شما هم جزء کسانی هستید که هرگز بازی های MOBA را بازی نکرده ولی مایل هستید تا آنها را تجربه کنید پس با ما همراه باشید.دانلود بازی.کام محبوب ترین بازی ها در این سبک را در این پست به شما عزیزان معرفی می کند. دانلود بازی.کام به شما کمک می کند تا به وسیله ی آشنایی با این بازی ها بهترین تصمیم را برای انتخابشان بگیرید.

تمامی بازی های MOBA یک مکانیک اصلی دارند: بازیکن کاراکتر مورد نظرش را انتخاب کرده و کنترل آن را به دست میگیرد. دید این بازی ها از بالا به پائین است و هدف آن کاراکتر این است که شما با یک تیم پنج نفره پایگاه دشمن را نابود کرده ، از تیم خود حفاظت کنید و بر این اساس برنده شوید! حال در این زمینه اهداف متفاوت هستند، بازیکنان می توانند کاراکتر های خود را Level Up کرده و توانایی هایشان را آپگرید کنند یا به این وسیله بتوانند دشمنان و موجودات دیگر در بازی را از بین ببرند.پیروزی در این بازی ها به این معنی است که تیم شما موفق شده پایگاه اصلی دشمن و ساختار ان را نابود کند. در حالی که تمام بازی های MOBA مکانیک مشابه دارند بین آنها تفاوت هایی هم وجود دارد . در ادامه ما چند بازی محبوب را به شما معرفی می کنیم.

 

خب از مقدمه هم که بگذریم، می رسیم به معرفی بازی ها:

League of Legends

بازی League-of-Legends

بررسی بهترین بازی های MOBA

سال انتشار: اکتبر ۲۰۰۹
پلتفرم: PC

کاراکتر ها
در League of Legends کاراکترها را با نام champions می شناسیم. بازیکن جدید در هر هفته به ۱۰ کاراکتر دسترسی خواهد داشت. این پروسه در حال چرخش است و شما می توانید در هرهفته قهرمانان مختلف را انتخاب کنید در حال حاضر بیش از ۱۲۰ champions در بازی حضور دارند. اگر شما می خواهید به طور دائمی به یک champion دسترسی داشته باشید، می توانید با جمع آوری Riot Points که می توان آن را با پول واقعی یا influence Points خریداری کنید. influence Points در هنگام مسابقات به دست می آید.

شرط پیروزی
یک تیم زمانی برنده می شود که بتواند Nexus تیم مخالف را از بین ببرد. Nexus خود یک ساختمان است که می تواند بعد از اینکه Tower های اطرافش از بین رفت، خودش هم آسیب ببیند. بخش های مختلف پایگاه می توانند بعد از گذشت مدت زمان مجددا ترمیم شوند.

اگر از این بازی خوشتان آمده آن را تجربه کنید
در این بازی باید یک نقش خاص را در تیم ایفا کنید، دستور العمل های گسترده را یاد بگیرید، یادتان باشد شرایط این بازی کمی خاص است ، مهارت های champion . موقعیت بر روی نقشه اهمیت زیادی دارد.league of Legends دارای نظم خاصی است و داشتن یک تیم پایبند و وفادار نیازمند یک ساختار خاص است . همچنین انتظار می رود که قبل از خرید آیتم مناسب در بازی به وضعیت تیم و قهرمانان خود توجه کنید. علاوه بر این انتظار می رورد که شما در این بازی یک زبان ویژه را یاد بگیرید ، دستورالعمل ها را بخوانبد و از نقشه ها برای ادامه ی بازی اطلاع داشته باشید . زمان مبارزات بازی میانگین ۲۰ دقیقه است و اگر آپشن surrender در دسترس باشد ، یک ساعت از زمان شما را خواهد گرفت.

 

Dota 2

بازی Dota-2-Games

تاریخ انتشار: جولای ۲۰۱۳
پلتفرم: PC

کاراکتر ها:
در Dota 2 کاراکترها Hero نامیده می شوند. تمامی Hero ها برای تمامی بازیکنان به صورت رایگان در دسترس هستند. در این بازی بیش از ۱۱۰ هیرو وجود دارد که می توانید آنها را انتخاب کنید.

شرط پیروزی
یک تیم زمانی برنده می شود که ساختار اصلی پایگاه تیم را نابود کند . این پایگاه Ancient نام دارد. یک Ancient در واقع ساختمانی ثابت است و شما زمانی میتوانید به آن آسیب برسانید که Tower های اطراف نابود شده باشند. بر خلاف League of Legends یک پایگاه نابود شده نمی تواند ترمیم شود و برای یک تیم مشکل است که پایگاه از بین رفته ی خود را برگردانند.

اگر از این بازی خوشتان آمده آن را تجربه کنید
دادن پاداش برای چالش های موجود در گیم پلی بسار خوب است. Dota 2 در واقع یک دنباله از DOTA است که ریشه در بسیاری از بازی های Moba دارد. اما می توان گفت که پایبند به مکانیک بازی اصلی است . در مقایسه با بازی های دیگر، در این لیست ، آیتم های اضافه ی زیادی در Dota 2 وجود دارد. از این قابلیت ها می توان به enemy skills, item builds, denying enemy tower kills و حرکت در اطراف نقشه که به لطف teleport scrolls امکان پذیر است. به این معنی که انتظار می رود تا بازیکن بتواند در مسابقه ی پیگیری بیشتری داشته باشد و از دانش خود در راه های مختلف استفاده کند. اتفاق های زیادی در یک مسابقه ی Dota 2 اتفاق می افتد. مسابقات معمولا ۴۰ دقیقه طول می کشند و می توان آن را هم بیشتر کرد .

 

Smite

بازی Smite-Games

تاریخ انتشار : مارس ۲۰۱۴ بر روی PC و آگوست ۲۰۱۵ بر روی Xbox One

کاراکترها
استدیوی Hi-Rez سعی کرده تا کاراکترهای این بازی را از روی خدایان و اساطیر طراحی کند که آنها در ۷ زیارتگاه مختلف قرار دارند. بیش از ۶۰ خدا و الهه در بازی حضور دارند . البته طراحی این خدایان از کشورهای و دین های مختلفی همچون چین ، یونان، مصر، هند، مایا، نورس و فرهنگ روم الهام گرفته شده . مانند League of Legends باز یکنان می توانند در دوره های مختلف به خدایان مورد نظرشان دسترسی داشته باشند. زمانی که یک بازیکن جدید به حساب خود در بازی دسترسی پیدا می کند، می تواند به خدایان اضافه را هم مشاهده کند، برای دسترسی دائم به یکی از خدایان باید Gem داشته باشید. می توانید این Gem ها را از طریق پول واقعی و یا توسط favor خریداری شود. Favor ها را می توانید در شرایط گوناگون (در زمان بازی) به دست آورید .

شرط پیروزی
هدف اصلی در Smite تایتان (Titan) است. آن یک کاراکتر غیر قابل بازی است که می تواند حمله کند و از پایگاهش بیرون آمده و به دشمنان حمله کند. Titan ها می توانند تا زمانی که بیرون از مبارزه هستند مجددا سلامتی خود را به دست آورند . تیمی که اول بتواند Titan را از بین ببرد برنده ی بازی است.

اگر از آن خوشتان آمده انتخابش کنید
Smite دارای دوربین سوم شخص است و این به این معنی است که شما باید در انتخاب و به کارگیری مهارت ها بیشتر دقت کنید. کشتن در creep ها در بازی از اه۸یت کمتری بر خوردار است. شما باید در مورد این موضوع خصوصا در مراحل اولیه ی بازی دقت کنید. سیستم ارتقاء ایتم های ساده در بازی به این معنی است که نیازی نیست تا در مورد آن آیتم زیاد بدانیم. شکست دادن تیم حریف در مسابقات ۳۰ دققیه زمان می برد هرچند بازی می تواند طولانی تر هم بشود. گزینه ی surrender (تسلیم) هم در بازی موجود است و این گزینه زمانی بیشتر می شود که حداقل مقداری از زمان بازی گذشته باشد.

 

Heroes of the Storm

بازی Heroes-of-the-Storm-Games

تاریخ انتشار : جولای ۲۰۱۵
پلتفرم : PC
کاراکترها
Heroes of the Storm محصول کمپانی Blizzard است . این شرکت قهرمانان این بازی را از فرانچایزهای مختلف به HOTS اضافه کرده است. در این بازی ما شاهد کاراکترهایی از عناوین Warcraft, StarCraft, Diablo, و The Lost Vikingsهستیم. هر هفته بازیکنان می توانند هیروی مورد نظر خود را به صورت رایگان از داخل یک لیست هفت تایی انتخاب کنند. البته این نکته را به خاطر داشته باشید که که ششمین و هفتمین کاراکتر را در صورتی می توانید داشته باشید که دارای بالاترین Level باشید.
یک Hero می تواند برای همیشه Unlock شود . این مورد بوسیله ی پول واقعی و یا طلاهایی که در بازی جمع آوری کردید انجام خواهد شد. جمع آوری طلاها نیز از طریق کامل کردن کوئست ها و شرکت در Match های مختلف است. در حال حاضر بیش از ۶۰ هیرو در بازی وجود دارند.

شرط پیروزی
Heroes of the Storm برای طرفدارانش نقشه های مختلفی را آماده کرده که هر کدام از آنها را می توان یک میدان جنگ دانست.
هر یک از این میدان های جنگ دارای اهداف مختلف است که در نهایت به یک تیم کمک می کند تا به هدفش که نابودی دشمن است برسد. همچنین شما باید از حمله ی دشمن جلوگیری کنید. مانند تمام بازی های ذکر شده در این پست ، هسته ی اصلی این بازی هم پایگاه های تیم ها است . این چیزی است که همیشه در این بازی ها ثابت است ، اما نوع حمله ی دشمنان متفاوت است.

اگر از آن خوشتان آمده انتخابش کنید.
مسابقات بیش از ۳۰ دقیقه طول نمی کشد ، اهداف این بازی بیشتر مبتنی بر محیط آن بوده و تمرکز آن بر روی تلاش گروهی است.بر خلاف دیگر بازی های معرفی شده ، اعضای تیم با یکدیگر Level Up می شوند و اینگونه نیست که هر کاراکتر برای خودش Level Up کند. HoTS از یک سیستم account levelling استفاده می کند که برخی از قابلیت های هیرو ها را Lock می کند تا بازیکن تجربه ی بیشتری به دست آورد. در این بازی آیتم های درون بازی وجود ندارد و نیازی نیست چنین آیتم هایی را خریداری کنید. بنابراین موضوع نگرانی در مورد دستور العمل آیتم ها وجود ندارد.

 

نتیجه گیری

در این پست برای شما نگاه عمیق تری به بازی های MOBA و استراتژی آنها به شما دادیم . البته ما در مورد مهارت های سطح بالا تر بازی ها صحبت نکردیم اما چیزهایی را برای شما توضیح دادیم که بتوانید برای انتخاب خود تصمیم درست گرفته و در ذهن خود برای آنها تمایز قائل شوید. دانلود بازی.کام این نکته را به شما یاد آوری می کند که نیازی نیست بازی را که انتخاب کرده اید به سرعت سعی در تست کردن آن کنید، شما می توانید ساعت های بسیاری از زمان خود را صرف یادگیری در مورد کاراکترها ، مهارت ها، آیتم ها و متای کلی بازی کنید.
امیدواریم این پست فرصتی بوده باشد که شما بتوانید در مورد بازی MOBA مورد نظر خود بهترین تصمیم را بگیرید. مهمترین چیزی که در این بازی ها مهم است هیجانی است که در محیط بازی به شما دست می دهد و می توانید از آن لذت ببرید.

پیوندک مطلب : https://downloadbazi.com/?p=1471

توضیحات

اگر در مورد این مطلب سوال و یا مشکلی دارید کارشناسان ما در هميار رايانه به صورت 24 ساعته پاسخگوی شما هستند تماس از طریق خط ثابت با شماره : 9099071728

تصاویر

 • بازی Dota-2-Games
 • بازی Heroes-of-the-Storm-Games
 • بازی League-of-Legends
 • بازی Smite-Games
دیدگاه ها
 1. حامد گفت:

  سلام و خسته نباشید
  ببخشید بازی smite واسه دانلود ندارید
  تو فسمت جستجو تایپ کردم فقط همین پست اومد

دیدگاه شما

طراحی ، سئو و بهینه سازی این سایت توسط میهن وبمستر انجام گردیده است | دانلود بازی بر روی سرور های قدرتمند های هاست پشتیبانی میشود