نینجاگرام
نقد و بررسی بازی ایرانی ارتشهای فرازمینیReviewed by رضا on Sep 14Rating:

نقد و بررسی بازی ایرانی ارتشهای فرازمینی

نقد و بررسی بازی ایرانی ارتشهای فرازمینی

آن هنگام که زمین ویران شده از چنگ به ناچار به فراموشی سپرده می شود تا سیطره ی حیات به مرزهایی فراتر گسترش یافته و منابع انرژی جدید تقدیری دیگر را رقم زند. اما سرنوشت طردشدگان فرار از نابودی است. آنها که از ترک زمین بازماندند و زمینیان طردشان کردند، اتحادی تشکیل داده و بقای خود را در تصاحب انرژی قدرتها جستجو می کنند. رویای انتقامشان مانع از کهنگی نفرت جنگ می شود.شما در نقش جنگجویی ایرانی در بازی پیشروی می کنید و مراحل و محیط هایی متفاوت از صحرا تا پالایشگاه را تجربه خواهید کرد. در این میان افرادی از گروهتان همراهتان خواهند بود تا شما را در مواجه با دشمنان مختلف هوایی و زمینی یاری رسانند.

مقدمه:

شاید چند سال قبل کمتر کسی فکر می کرد که صنعت بازی سازی ایران تا این حد خوب پیشرفت کند و شاهد بازی هایی در سطح جهانی مثل گرشاسب و پروانه باشیم. ارتشهای فرازمینی هم گویا می خواهد ادامه دهنده این روند خوب رو به جلو باشد، و با کیفیت مناسبی که دارد بار دیگر موجب افتخار ایرانیان شود. بازی ای که مجوز حضور در Steam را هم اخذ نموده است. و شاید به زودی شاهد حضورش در استیم هم باشیم.

بازی ایرانی ارتشهای فرازمینی

بازی ارتش های فرازمینی به گفته سازندگانش در نمایشگاه E3 هم حضور یافته و همچنین مورد انتظارترین بازی مستقل سال ۲۰۱۳ هم می باشد. ما در سایت دانلود بازی نیز در راستای توجه به صنعت بازی سازی کشور عزیزمان ایران اینبار می خواهیم برای شما این بازی را مورد نقد و بررسی قرار دهیم. قابل ذکر است که تمامی بازی هایی که در دانلود بازی نقد و بررسی شان قرار داده می شود توسط گیمر های مجموعه که در دفتر وبسایت مستقر هستند به طور کامل تمام می شود و سپس نقد و بررسی آن بازی برای شما عزیزان قرار داده می شود.

داستان (۷٫۵از ۱۰):
آن هنگام که زمین ویران شده از چنگ به ناچار به فراموشی سپرده می شود تا سیطره ی حیات به مرزهایی فراتر گسترش یافته و منابع انرژی جدید تقدیری دیگر را رقم زند. اما سرنوشت طردشدگان فرار از نابودی است. آنها که از ترک زمین بازماندند و زمینیان طردشان کردند، اتحادی تشکیل داده و بقای خود را در تصاحب انرژی قدرتها جستجو می کنند. رویای انتقامشان مانع از کهنگی نفرت جنگ می شود.شما در نقش جنگجویی ایرانی در بازی پیشروی می کنید و مراحل و محیط هایی متفاوت از صحرا تا پالایشگاه را تجربه خواهید کرد. در این میان افرادی از گروهتان همراهتان خواهند بود تا شما را در مواجه با دشمنان مختلف هوایی و زمینی یاری رسانند.طبق روال دانلود بازی.کام، به بررسی داستان بازی می پردازیم، داستان این بازی هم مانند تمامی بازی هم هم سبکش مانند Call of Duty داستانی ساده و خطی می باشد. داستان به دور از پیجیدگی است، اما سازنده به طور مشخص سعی کرده در قسمت هایی از بازی ذهن بازی کنان را درگیر مسائل داستان نماید که البته تا حدی هم موفق بوده است. البته به نظر ما داستان ارتشهای فرازمینی بسیار بیشتر از Call Of Duty AWF جذاب است. با توجه به سیر داستان و نحوه ی پایان بازی به نظر میاید، بازی ارتشهای فرازمینی ادامه دار بوده و دارای اپیزود های دیگری هم در آینده باشد. بازی ایرانی ارتشهای فرازمینی

بازی ایرانی ارتشهای فرازمینی

با توچه به شرایط بازی سازی در ایران در مقایسه با جهان، کوتاهی داستان و جذابیت های آن و همچنین تازه بودن نسبی داستان بازی، ما امتیاز ۷٫۵ از ۱۰ را برای آن برگزیدیم.

گرافیک (۸ از ۱۰ ):

بازی ایرانی ارتشهای فرازمینی

بازی ایرانی ارتشهای فرازمینی

نقطه قوت این بازی گرافیک خوب آن است که به لطف به کارگیری Unreal Engine 4 دارای افکت های گرافیکی بسیار عالی است. یک واقعیتی که در مورد این بازی وجود دارد این است که گرافیک آن را می توان به راحتی با بازی های ساخت شده در کمپانی های غول مثل Activision و EA مقایسه نمود و حتی شاید در جاهایی از آنها بهتر هم باشد. نور پردازی ها، انعکاس اجسام روی آب، جای گلوله ها در محیط، کاراکتر های، اسلجه ها و … بسیار حرفه ای و عالی ساخته و طراحی شده است، فقط مشکل کوچکی که می توان در این میان بیان کرد، وجود لبه های تیز در بعضی نقاط محیط است.یکی دیگر از مشکلات هم عدم وجود رد پا بر روی شن و ماسه بود که البته آن هم چیز مهمی نیست. چرا که موشن بلور (Motion Blur) های بازی هنگام دویدن یا چرخاندن ماوس شما را مجذوب خواهد کرد.
ما توانستیم ارتشهای فرازمینی را بر روی سیستم های گیمینگ سایت، که هر کدام ۲ عدد کارت گرافیک R9 290x دارند به صورت ۴K اجرا کنیم و به طور متوسط فریم ریت ۳۰ را داشته باشیم، که البته ما انتظار نداشتیم این بازی اینقدر گرافیکی باشد و سیستم های ما را به چالش بکشد. در کل دانلود بازی برای قسمت گرافیک امتیاز ۸ از ۱۰ را بر می گزیند.

صدا گذاری (۷ از ۱۰):

بازی ایرانی ارتشهای فرازمینی

یکی از نکاتی که سازندگان بازی ارتشهای فرازمینی به آن اشاره داشته اند، صداگذاری بازی و استفاده از صدا پیشگان معروف صدا و سیما برای کاراکتر های آن است! که البته در انجام این مهم هم تمام سعی خود را کرده اند اما گویا این کار از قسمت های دیگر غاقلشان کرده است. موسیقی بازی خوب بوده و متناسب با شرایط بازی پخش می شود و همین موضوع توانسته هیجان بازی را دو چندان کند! اما متاسفانه همین موسیقی باعث می شود در جاهایی از بازی (اکثر اوقات) شما صدای پای خودتان را نتوانید بشنوید!همچنین به دلایل نا معلوم دشمنان شما صدا ندارند! نه صدای پا نه صدای حرف زدن! که همین موضوع به نظر ما جالب نبوده و نیست! بهتر است سازندگان بازی با انتشار یک DLC یا بسته الحاقی سعی در رفع این موضوع داشته باشند چرا که می تواند جذابیت بازی را بیش از پیش نماید!

بازی ایرانی ارتشهای فرازمینی

یکی دیگر از نکات عجیبی که در زمینه صدا وجود دارد عدم القای حس محیط بازی در صدای، گویندگان بازی است! و از همه عجیب تر اینکه در طی بازی هنگامی که شما با همرزمانتان مشغول گفتگو هستید ممکن است نتوانید صدای شخصیت خودتان را از شخصیت همراهتان تشخیص دهید! اما با همه وجود، صدای اشخاص با حرکت لب آن ها و فاصله آن ها از شما هماهنگ است! همچنین صدای سلاح های داخل بازی هم مناسب بوده (نه خیلی خوب) و کاملا راضی کننده است. ما به دلایل وجود مشکلاتی که خدمت شما گفته شد ، به این بخش امتیاز ۷ از ۱۰ را می دهیم.

بازی ایرانی ارتشهای فرازمینی

گیم پلی و فنی(۷ از ۱۰):

بازی ایرانی ارتشهای فرازمینی

سبک شوتر اول شخص، سبکی پر رقیب است و اصطلاحا دست در آن زیاده! بازی ارتشهای فرازمینی هم با توجه به این که یک شوتر اول شخص است رقبای قدری مثل Battlefield و Call of Duty رو داره که سالیان سال مشغول ساختن نسخه های گوناگون بازیهاشون هستند! اما از حق که نگذریم ارتشهای فرازمینی به خوبی تونسته یه شوتر اول شخص جذاب و با کیفیت باشه . گیم پلی بازی رو به جلو روان بوده و معما و پیچیدگی خاصی ندارد، یه جورایی میشه گفت مثل مدال افتخار و یا Call of Duty روان و اکشن و بیه قول معروف بکش بکش است. تنوع اسلحه ها و دشمنان خیلی خوبه حتی میشه گفت در حد بازی های درجه ۱ دنیا است و از این لحاظ هیچ مشکلی ندارد. اما ممکن است در مراحلی روند بازی و محیط ها تکراری و یک نواخت بشه! در بعضی مواقع مثل اواخر بازی دشمنان بیش از حد زیاد و تمام نشدنی می شوند.

بازی ایرانی ارتشهای فرازمینی

ارتشهای فرازمینی به مانند بازی های هم سبکش انواع و اقسام ماموریت ها مانند بمب گذاری، مقاومت در مقابل موج دشمنان، استفاده از دوربین برای گرا دادن به پدافند و … را دارد و همین موضوع ممکن است باعث شود بعضی اوقات بادتان رود که سازنده بازی یک شرکت ایرانی و با امکانات محدود است. باور کنید هیچگاه فکر نمی کردیم از بازی کردن یک بازی شوتر ایرانی، اینقدر هیجان زده شویم اما خب این بازی ما را هیجان زده کرد! از دیدگاه فنی که به بازی نگاه کنیم، بازی در کل بدون باگ و خیلی روون و سبک ساخته شده است، لودینگ های مراحل کوتاه و مناسب ایت، اما هوش مصنوعی بازی و آن هم مخصوصا همرزمان شما اندگی ضعیف است که ممکن است در بعضی جاها شما را اذیت کند. در کل ما به این قسمت امتیاز ۷ از ۱۰ را می دهیم.

نتیجه گیری( ۷٫۵ از ۱۰)

بازی ایرانی ارتشهای فرازمینی

ارتشهای فرازمینی یک بازی ایرانی فوقالعاده و مایه مباهات ما به عنوان گیمر های ایرانی است که بالاخره تونستیم بعد از مدت ها شاهد یک بازی در کلاس بین المللی باشیم. درست است مشکلاتی در بازی وجود دارد اما از نظر کلی این بازی حتی برای یک بار هم که شده ارزش بازی کردن را دارد و مطمئن باشید ۸،۰۰۰ تومانی  که برای آن پرداخت می کنید به هیچ عنوان هدر نمی رود! دانلود بازی .کام  انجام این بازی را به تمامی بازی دوستان ایرانی پیشنهاد می کند و امیدواریم روز به روز شاهد بازی های با کیفیت تر از بازی سازان ایرانی باشیم.

پیوندک مطلب : https://downloadbazi.com/?p=1226

توضیحات

تصاویر

  • بازی ایرانی ارتشهای فرازمینی
  • بازی ایرانی ارتشهای فرازمینی
  • بازی ایرانی ارتشهای فرازمینی

میهن وبمستر

دیدگاه ها

دیدگاه شما

طراحی ، سئو و بهینه سازی این سایت توسط میهن وبمستر انجام گردیده است | دانلود بازی بر روی سرور های قدرتمند های هاست پشتیبانی میشود