نینجاگرام
نقد و بررسی بازی کشتی کج WWE 2K16Reviewed by رضا on Nov 15Rating:

نقد و بررسی بازی کشتی کج WWE 2K16

بازی کشتی کج WWE 2K16,نقد و بررسی بازی کشتی کج WWE 2K16

با نقد و بررسی بازی کشتی کج WWE 2K16 در خدمت شما کاربران گرامی هستیم.سال پیش ما شاهد انتشار نا موفق WWE 2K15 بودیم که یکی از بازی های نا امید کننده در سال ۲۰۱۴ بود. ولی امسال وضع این بازی بهتر از قبل شده . با توجه به اینکه این بازی بر روی کنسول های نسل جدیدی همچون PS4 و Xbox One بیشتر مانور داد ، ولی خیلی از امکانات بازی از روی PS3/Xbox 360 برداشته شدند. به همین علت شاید خیلی از جامعه ی گیمر ها و طرفداران از بازی WWE کمی زده شده بودند.در راستای اشتباهات سال گذشته ، ۲K Games مجبور بود برای اینکه اشتباهات بازی سال قبل را جبران کند ، به تمامی فیدبک ها گوش فرا دهد. با بازی کشتی کج WWE 2K16 خیلی از امکانات حذف شده دوباره بازگشته است . این بازی همچنین دارای بزرگترین فهرست ورزشکارا ن در تاریخ فرانچایز خود است . البته هنوز هم باید خیلی چیزها به بازی اضافه شود ، ولی فعلا این نسخه ، نسبت به قبل بهتر شده است .

گرافیک ۸ از ۱۰

بازی کشتی کج WWE 2K16,نقد و بررسی بازی کشتی کج WWE 2K16

اول از همه اینکه بازی کشتی کج WWE 2K16 گرافیک بهتری و بهبود یافته تری نسبت به WWE 2K15 دارد. به لطف چند موتور گرافیکی که به سری بازی های NBA 2K هم قدرت بصری خوبی بخشیده اند ، این بازی دارای بهترین گرافیک است که هرگز ان رادر بازی های قبلی کشتی کش آن را ندیدیم.
WWE 2K15 خیلی چشم گیر و مورد توجه بود ، ولی WWE 2K16 خیلی یک چیز فراتر نسخه ی قبلی خود است . با اضافه۸ شدن چیزهای دقیق و جزئی به بازی ، گرافیک بازی طبیعی تر به نظر می رسد ، مثلا زمانی که کشتی گیر خسته می شود و عرق می کند ، شما می توانید قطرات تعریق را بر روی بدن او ببینید . یا مثلا زمانی که Stone Cold در حال مبارزه است می توانید حرکت کردن ژاکت او را ببینید.
با این که دید ما نسبت به گرافیک بازی خیلی خوب است ، ولی مدل کاراکتر ها آنقدر که باید خوب به نظر نمی رسد . موتور گرافیکی هنوز هم با افرادی که موهای بلند و صافی دارند مشکل دارد. این مدل مو هنوز هم نسبت به مدل موهای دیگر کمی نا درست به نظر می رسد . مثلا Renee Young خیلی در این بازی بد طراتحی شده .
در کل ، تصاویر در گیم پلی به جز موارد ذکر شده خیلی خوب به نظر می رسد . WWE 2K16 هنوز هم خیلی از فیزیک گیم پلی و مکانیک ها را از WWE 2K15 در خود حفظ کرده  . تنها چند چیز به بازی اضافه شده که برای مبتدیان بسیار مناسبتر هستند .


 

گیم پلی و فنی ۷ از ۱۰

بازی کشتی کج WWE 2K16,نقد و بررسی بازی کشتی کج WWE 2K16

گیم پلی بازی به درد بخور و سودمنده ولی چیزی که آزار دهنده است ، اینه که بدون حرکت signature یا استفاده از finisher نمی توان به بازی پایان داد. حتی اگر بازیکن رقیب خود را با پالپ خونین مورد ضرب و شتم خود قرار دهد ، هر حرکت عادی به بازی پایان نمی دهد. بازیکن نیاز داره تا از یک finisher یا یک حرکت signature استفاده کنه . این میتونه در MyCareer و یا ۲K Showcase  یک درد در گردن ایجاد کنه . اگر هوش مصنوعی بازی یک حرکت signature یا finisher را برگرداند ، بازیکن باید آنها را دوباره جمع آوری کند . در بازی های قبلی ، بازیکن می توانست به حرکت های قوی به بازی پایان بدهد و این در حالی بود که بدن رقیب شما قرمز می شد.
از دیگر تغییرات جزئی که در بازی آنر ا میبینیم ، سیستم submission جدید یا همان تسلیم است .به جای اینکه دکمه های مختلف رو که دیوانه کننده هم هست ، پشت سر هم بزنیم ، این بازی یک مکانیک مانند UFC Undisputed 3 به بازی در این مورد اضافه کرده است . برای تسلیم شدن طرف مقابل ، بازیکن analog stick را می گرداند طوری که رنگ قرمز آنها با رنگ ابی منطبق شود و یا بالعکس. برای رها شدن ، بازیکنان باید از رنگ بازیکن دیگر خود را دور نگه دارد. ممکن است شما برای اولین بار این ویژگی را تجربه کنید تا بتوانید سختی انر ا گذارنده و در مسابقات از این ویژگی جدید استفاده کنید .
در این بازی pinfall ها خیلی زودتر شروع می شوند . در قبل بازیکن باید دکمه های A  در Xbox One یا X  در PS4 را پائین نگه می داشت تا بتواند بازی را آغاز کند . هم اکنون فقط باید A یا همان X را بزند تا بتواند این کار را انجام دهد . کسانی که سال ها است این بازی را تجربه می کنند کاملا این موضوع را در ک می کنند ولی در این نسخه از بازی اوضاع تغییر کرده است .
یکی دیگر از چیزهای آزار دهنده ی بازی manager ها هستند که از همه چیز بیشتر روی اعصاب گیمرند . البته نه اینکه وجود آنها در بازی نیاز نباشد ، چرا وجود آنها خیلی هم خوبه ولی مثلا زمانی که منیجر بازیکن رو گیج میکنه ، کشتی گیر انتخابی شما به صورت خودکار از کشتی گرفتن باز می ایستد ! اگر حریف شما از زمین بلند بشه و حمله کنه ، نمی توانید در مقابل آن کاری انجام بدید.
اما در مورد match typeها یا همان انواع مسابقه های درون بازی کشتی کج WWE 2K16 هم باید خدمتتان بگویئم که به آن صورت تغییری نکرده اند . نوع Ladder هنوز هم بد عمل می کند و زمانی که آنها در بالای نردبان هستند ، هنوز هم با کمربند مشکل دارند . مکانیک های Royal Rumble هنوز سخت احساس می شوند و هنوز هم بازیکن زمانی که کنار طناب قرار دارد همش باید دکمه بزند.

بازی کشتی کج WWE 2K16,نقد و بررسی بازی کشتی کج WWE 2K16

خارج از مسابقات عادی بازی ، دو تا از حالت های بزرگ بازی های سال قبل به بازی کشتی کج WWE 2K16 اضافه شده اند. انها MyCareer و ۲K Showcase می باشند. با این نسخه از بازی پیشرفت های زیادی بر روی ان انجام شده و بازیکن برای ایجاد بازیکن با گزینه های بیشتری رو به رو است . همچنین بازیکن می تواند تعیین کند که کشتی گیر دقیقا چه کاری را انجام دهد. بعد از یک مسابقه ی بزرگ، کشتی گیر بازیکن فرصت این را خواهد داشت که در یک مصاحبه با Renee Young حضور یابد .
حالت MyCareer هم به بازیکن اجازه می دهد تا تصمیم بگیرد که می خواهد با چه کسی متحد و با چه کسی دشمن شود . در ابن حالت همچنین بازیکن می توانید به یک مبارزه وارد شود و در کار کشتی گیران دیگر دخالت کند . این حالت نسبت به سال قبل سرگرم کننده تر شده و تجربه ی بسیار جالبی برای بازیکنان است . این حالت همچنان هم برای شروع سخت است چرا که برای شروع شما با وحشتناک ترین کشتی گیرها رو به رو خواهید شد
بخش تکی ۲K Showcase در WWE 2K1 شامل بخش حرفه ای Stone Cold Steve است و نسبت به سال گذشته خسته کننده تر و حوصله سربر تر شده است . چرا که Stone Cold تنها کشتی گیر این بخش است و در هر بخشی که شما می خواهید بازی را شروع کنید تنها باید این کشتی گیر را انتخاب کنید . همچنین در مسابقه باید کارهای یکسانی انجام دهید که خود باعث یکنواختی  می شود .
همچنین خیلی از ویژگی های خوب برای طرفداران هاردکور بازگشته است . خیلی از آنها به بازیکنان اجازه می دهد تا diva ، championship ، arena و show مورد نظر خود را ایجاد کنند. همچنین بازگرداندن نوع مبارزات مختلف هم در این بازی قابل توجه است .
درسته که این بازی نسبت به سال قبل خیلی بهتر شده ، ولی هنوز هم کم و کاستی هایی در ان مشاهده می شود . یکی از انها اینه که بازیکن ها نمی توانند بهترین لحظات را در مسابقات خود دوباره ببینند. در واقع سیستم replay این بازی در طول مبارزه قابل مشاهده است .بازیکنان هنوز هم نمی توانند موزیک خود را در بازی وارد کنند تا به عنوان تم ورودی استفاده شود


 

نتیجه گیری ۷٫۵ از۱۰

بازی کشتی کج WWE 2K16,نقد و بررسی بازی کشتی کج WWE 2K16

در کل ، WWE 2K16 یک جایگزین و بازی جبران شده برای WWE 2K15 است که توانسته کمی و کاستی های ان را تقریبا جبران کند . این بازی را مانند بسته ی بزرگی از سری WWE فرض کنید که دارای بیش از ۱۲۰ کشتی گیر است و خیلی از ویژگی های بازی قبل هم به آن اضافه شده . البته این بازی هنوز هم راه زیادی برای رسیدن به قله های اوج خود دارد و طرفداران هاردکور توقعات بیشتر از این بازی دارند .

پیوندک مطلب : https://downloadbazi.com/?p=3123

توضیحات

تصاویر

  • بازی کشتی کج WWE 2K16,نقد و بررسی بازی کشتی کج WWE 2K16
  • بازی کشتی کج WWE 2K16,نقد و بررسی بازی کشتی کج WWE 2K16
  • بازی کشتی کج WWE 2K16,نقد و بررسی بازی کشتی کج WWE 2K16
  • بازی کشتی کج WWE 2K16,نقد و بررسی بازی کشتی کج WWE 2K16
  • بازی کشتی کج WWE 2K16,نقد و بررسی بازی کشتی کج WWE 2K16
ربات اینستاگرام
دیدگاه ها

دیدگاه شما

طراحی ، سئو و بهینه سازی این سایت توسط میهن وبمستر انجام گردیده است